NOVINKY: Jako průvodce s Vámi pojede zakladatel projektu doJIŽNÍAMERIKY.cz Honza Brotánek. Honza strávil na cestách po Jižní Americe už více než 3 roky.

TO NEJ: Úplně celý den na Machu Picchu. -- Bydlení v malé vesničce v údolí Colca. -- Návštěva velmi tradičního ostrova Amantaní na jezeru Titicaca a bydlení v místní rodině!

- V malé skupince poznáme opravdové Peru.
- Originální program, průvodce = znalec Jižní Ameriky.
- Noc v místní rodině na ostrově na jezeru Titicaca.
- Úplně celý den na Machu Picchu ! + dvě noci pod ním :-)
- Nejkrásnější města Peru: Lima , Arequipa a Cuzco .
- Možnost prodloužení: cesta do hlubin amazonského deštného pralesa!
Moře, poušť, tučnáci a lachtani, hory, příroda, indiánské vesničky, druhý nejhlubší kaňon světa, kondoři a kolibříci, džungle, Machu Picchu, incké památky, nejkrásnější města Jižní Ameriky, jezero Titicaca. Největší památky bez davů turistů!

ORIENTAČNÍ PROGRAM

Den 1: Přílet do Limy . ZDE ZAČÁTEK OFICIÁLNÍHO PROGRAMU


Den 2: Prohlídka Limy (dříve nejdůležitější město v Jižní Americe), památková zóna, katakomby, prezidentský palác, střídání stráží. San Cristobal - vyhlídka na město. Možnost návštěvy čtvrti Barranco, ev. koupání v moři. ODLET zpět do Evropy.


Den 3: Ica - exkurze v tradičních výrobnách pálenky pisco a vína, ochutnávky, oáza Huacachina. Večer přejezd do Nazca.


Den 4: Fakultativně možnost přeletu nad světově známými obrazci na planině Nazca (asi 100 USD). Exkurze po archeologických památkách v okolí. Noční přejezd komfortním autobusem do Arequipa .


Den 5: Arequipa . Odpoledne prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Peru pod sopkou El Mistí. Fakultativně prohlídka kláštěra Santa Catalina (vstup asi 270 Kč). Návštěva trhu, ochutnávka místních dobrot a džusů.


Den 6: Odjezd na venkov. Přejezd horami do městečka Yanque (3400 m n.m.) v národním parku Colca - druhý nejhlubší kaňon světa.


Den 7: Možnost návštěvy termálních lázní. Lehký pěší výlet po okolí - předincké město, tradiční venkovská krajina, plodina quinua. Návštěva místního muzea. V případě dobrých podmínek pozorování kondorů v jejich přirozeném prostředí. Lehká turistika.

Den 8: Rozloučení s údolím Colca. Přesun přes Altiplano do města Puno na břehu jezera Titicaca v nadmořské výšce 3850 metrů. Cestou jedno z nejvyšších silničních sedel v Jižní Americe (4850 m n.m.)


Den 9: Vyplutí na jezero Titicaca přes plovoucí rákosové ostrovy Uros na tradiční ostrov Amantaní. Skromné ubytování v místní rodině, prohlídka ostrova a posvátných míst. Nádherné výhledy na jezero a zasněžené bolívijské hory. Stravování v místní rodině.


Den 10: Ráno odplutí na další zajímavý ostrov na jezeru Titicaca: Taquile. Plavba zpět do Puno.


Den 11: Přesun do Cuzco komfortním autobusem. Cestou návštěva památek: La Raya - nejvyšší bod cesty (4335 metrů nad mořem) - vyhlídka, Andahuaylilas - krásný kostel, Raqchi - incký chrám Wiracocha. Oběd zdarma!

Den 12: Cuzco - prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Jižní Americe, hlavního města Incké říše. Chrám Coricancha (chrám Slunce), hlavní náměstí Plaza de Armas, náměstíčko San Blas a okolní uličky. Trhy s tradičním indiánským zboží. Fakultativně pevnost Saksayhuamán (vstupné cca 550 Kč). Přejezd do Posvátného údolí Inků. Salineras - solné doly. Lehká pěší turistika. Ubytování v jediné zachovalé incké vesničce - Ollantaytambo


Den 13: Nádherný přejezd přes Abra Málaga (4320 m.n.m) do vesničky Santa María (1170 m n.m.) - kávové plantáže, koková políčka. Cestou obvykle zastávky na nenavštěvovaných inckých vykopávkách a na vyhlídkách. Závěrečný adrenalinový přejezd nad ohromným kaňonem do Santa Teresa. Koupání v nejhezčích termálních lázních v Peru. Pochod pralesem podél řeky Urubamba k Machu Picchu .


Den 14: Celodenní návštěva záhadného inckého města Machu Picchu objeveného v roce 1911. Večer fakultativně možnost návštěvy termálních lázní, masáže, apod. až pod Machu Picchu . Ubytování v městečku Aguas Calientes.

Den 15: Cesta vlakem úchvatnou krajinou hlubokého nepřístupného kaňonu podél řeky Urubamba. Návrat do Cuzco. Volný program v hlavním městě Incké říše. Nákupy, apod.


Den 16: NA LETIŠTI V CUZCO KONEC OFICIÁLNÍHO PROGRAMU. Přelet do Limy, příp. rovnou do Evropy - ev. odlet do Amazonie.


MOŽNOST PRODLOUŽENÍ PROGRAMU O NÁVŠTĚVU AMAZONSKÉHO DEŠTNÉHO PRALESA.

Den 17: Odlet do Puerto Maldonado a několikahodinový přesun autem a lodí po řece Tambopata do nitra Amazonie.

Den 18, 19: Program se zkušeným místním průvodcem. Možnost pozorování opic, mnoha druhů ptáků, motýlů a v případě velkého štěstí i větších savců. Úžasná noční procházka pralesem, možnost pozorování tarantulí, hadů a dalších zvířat, která se mistnímu průvodci podaří objevit. Pozorování soliska, kam se každé ráno slétají desítky papoušků. Noční pozorování krokodýlů. Návštěva farmy a seznámení s tradiční výrobou střech z místních listů. Ubytování po dvou nebo po třech. Objekt je uprostřed pralesa na břehu řeky Tambopata, mobilní signál je omezený, elektřina z generátoru jen v určitých hodinách. Dobré stravování.


Den 20: Ráno odjezd po řece Tambopata zpět do Puerto Maldonado - ZDE KONEC OFICIÁLNÍHO PROGRAMU a přelet do Limy.nahoru

Termíny 2016

záčátek ČERVNA
další termíny podobných cest: ZÁŘÍ
Program je vhodný pro všechny - jsme flexibilní a věkový rozdíl ve skupinkách nám zatím nikdy nezpůsoboval žádné problémy. Několikrát s námi byly i děti!

Jak bude probíhat cesta?

Jsme jiní než většina cestovních kanceláří. Náš styl přináší částečnou flebixilitu, přátelskou atmosféru v malé skupině a individuální přístup. ( S námi nebo s jinou CK?).
Ve skupině nás cestuje maximálně 8 plus 1 průvodce, ev. 12 plus 2 průvodci. Spolu nahlédneme mnohem více do života místních obyvatel. Budete se cítit spíše jako naši spolucestovatelé než jako turisté.
Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Pro koho?

Úplně pro všechny!

Zejména však pro ty, kteří:

- chtějí cestovat v přátelské atmosféře v malé skupině a být flexibilní.

- chtějí poznat místní lidi a místa, o kterých se na internetu ani v průvodcích nedočtou.

- se nedomluví španělsky (v Brazílii portugalsky).

- mají hlubší zájem o poznání místní kultury

Váš věk ani fyzická kondice není důležitá. Důležitý je zájem poznat něco nového!

nahoru

Cena a náklady

37.900 Kč + letenky
Pokud porovnáváte: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? (My počtem dní rozumíme počet dní na místě!) Naše cena je zcela transparentní a je v nich zahrnuto vše, co u běžných CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.). Čtěte dále!!!
DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Cenou se rozumí VŠE co na našem putováním utratíte s výjimkou například dárků, alkoholu, cigaret, apod.. Zahrnuje na rozdíl od nabídek cestovních kanceláří i veškeré vstupy!
Stravování s výjimkou občasných jednoduchých snídaní NENÍ zahrnuto v celkových nákladech.

Cena zahrnuje:

- ubytování 16 nocí,
- služby průvodce,
- veškeré přesuny a výlety uvedené výše vč. jedné vlakové jízdenky k Machu Picchu (min. 1500 Kč), plavbách po jezeru Titicaca, turistického autobusu Puno - Cuzco, atd.,
- vstupy včetně nákladné vstupenky na Machu Picchu (cca 1000 Kč), do údolí Colca (přes 500 Kč), v Cusco, v Arequipě, Posvátném údolí Inků, atd..

Cena nezahrnuje:

- letenky (viz níže)
- stravování
- fakultativní výlety a vstupy (viz program - v podstatě jen přelet nad obrazci Nazca), příp. cestu autobusem z Machu Picchu do vesničky Aguas Calientes - 12 USD

Cena letenek:

Praha-Lima-Praha orientační cena 20-30.000 Kč. Se zařizováním letenek pomůžeme.
POZOR: Naši klienti zaplatili v minulých letech za letenky z Prahy do Limy v průměru méně než 24.000 Kč!!! Zde je obrovská úspora!!!
Cuzco-Lima: Orientační cena 150 USD.

Pobyt v džungli 4dny/3noci:

390 USD + letenka (doplatek cca 100 USD oproti Cuzco - Lima), v případě min. 4 zájemců zahrnuje i pobyt a cestu česky hovořícího průvodce!


nahoru

Mapa cesty


Mapa ve větším okně.
nahoru

Reference

V roce 2014 jsme tuto trasu absolvovali se čtyřmi skupinkami, v roce 2015 také se čtyřmi. S ex-spolucestujícími Vás rádi spojíme. Následující ohlasy jsou právě z těchto cest:

(...) Na vás a vaší organizaci zájezdu máme jen ty nejlepší vzpomínky a budeme Vás doporučovat všem našim známým.
Zbyněk a Magda (36, 39 let)

(...) Poznali jsme krásná místa, přírodu, kulturu i tradice. Díky.
Zuzka (56 let)

Nejdříve s odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! Krátce v bodech proč cestovat s Honzou: 1.výborná přizpůsobivost momentálním okolnostem . 2. Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...)
L+L (25, 40 let)

S odstupem po návratu z Peru bych ti chtěl za sebe i Mirku ještě jednou poděkovat za celou akci která byla po všech stránkách hodně zajímavá, spousta dojmů, zážitků, skvělá místa. (...)
Martin a Mirka (60, 56 let)

Ahoj Honzo, díky ještě jednou bylo to super :-)
Kamil (34 let)

Ahoj Honzo, jak to zvládaš teď v Peru bez nás, doufám, že ti je po nás smutno. (...)
Pepa a jejich skupina "Bolatice" (50-60 let)

Další reference najdete na naší hlavní stránce.


nahoru

Praktické informace

Náročnost

Naši spolucestující by měl být schopen absolvovat až 13 km dlouhé pochody s lehkým batohem. Většinu pěších výletů lze ale vynechat.
Čeká nás jeden noční přesun komfortním autobusem.
Aklimatizace na pobyt ve vysokých nadmořských výškách bude probíhat postupně, nikdo by proto neměl mít větší problémy.

Počasí

Budeme projíždět různými klimatickými zónami:
- Na pobřeží by mělo být teplo (až ke 30°C), - v horách mohou noční teploty klesat pod 5°C, přes den by mělo být dle nadmořské výšky až 20°C, občas může pršet. - V únoru je větší riziko dešťů - v posledních 3 letech nám v únoru počasí maximálně vyšlo a téměř nepršelo. - V džungli bude velké teplo a obrovská vlhkost.

Ubytování

Většinou ve dvoulůžkových (výjimečně větších) pokojích v jednoduchých, ale čistých a příjemných hotýlcích. Teplá voda teče všude mimo ostrůvku na jezeru Titicaca. V Peru může samozřejmě občas nastat výpadek dodávky (teplé) vody, ale dokonce i elektřiny.
Pokud požadujete jednolůžkový pokoj bude až na několik nocí možné (za příplatek). Pokud jedete sám/sama, budete pokoj sdílet s dalším cestovatelem nebo cestovatelkou z naší skupiny.
V Amazonii ubytování velmi jednoduché v chatkách. Elektřina jen několik hodin denně z agregátu. Voda na sprchování má cca 30°C.

Stravování

Snídaně často jednoduchá v hotelu (většinou rohlíky s marmeládou, kafe nebo čaj). Během dne a večer se můžete stravovat v místních i turistických restauracích dle vlastního výběru a našeho doporučení, příp. na trzích. Ceny za oběd v místních restauracích obvykle max. 50-70 Kč - pizza apod. dvojnásobek a jen ve větších městech.

Pojištění a zodpovědnost

Všichni MUSÍ mít kvalitní zdravotní pojištění (poradíme / není drahé). Doporučujeme také připojištění proti ztrátě a krádeži zavazadel a zpoždění nebo zrušení letů. Cestujete pochopitelně na vlastní zodpovědnost. Všem rizikům se snažíme v maximální možné míře předcházet, žádné větší problémy jsme v minulosti neměli, ale je nutné uvědomit si, že se budeme pohybovat v Latinské Americe.

Očkování

Poradí lékaři. Většinou se doporučuje břišní tyfus, žloutenka A+B, do džungle NUTNÁ žlutá zimnice.

Změna programu

Upozorňujeme na možnost drobnějších úprav programu zejména z důvodu zpoždění/zrušení dopravních linek, nepříznivých klimatických podmínek a dalších okolností, které mají vliv na hladký průběh cesty.

nahoru

KONTAKT

V případě zájmu o cestu do Peru a jakýchkoliv dotazů mě, prosím, kontaktujte prostřednictvím emailu honza@dojizniameriky.cz
. Důležité: napište, prosím, něco o sobě - naše spolucestující si vybíráme - a) z důvodu omezené kapacity b) proto, aby si lidé ve skupině navzájem vyhovovali.
Další informace o cestování s námi a nabídku dalších cest po Jižní Americe najdete na našich stránkách www.doJIŽNÍAMERIKY.cz.


nahoru

NOVINKY:LETENKY DO PERU 20.000Kč (k 25.1.)!!!

více zde


"S odstupem po návratu z Peru bych ti chtěl za sebe i Mirku ještě jednou poděkovat za celou akci která byla po všech stránkách hodně zajímavá, spousta dojmů, zážitků, skvělá místa."


Martin, Brno
Peru 2014


S odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! (...) Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...) Pokud naše cesty povedou do Jižní Ameriky na které se Honza specializuje tak jedině zase s ním.


L+L. (25, 40), Říčany
Peru 2014


více referencí zde