Poslední dvě místa! Další termín KVĚTEN 2016.
V programu folklórní festival v Puno u jezera Titicaca!!!

Cesta zaměřená - V malé skupince a mimo turistickou sezónu poznáme opravdové Peru.
- Originální program, průvodce = znalec Jižní Ameriky.
- Noc v místní rodině na ostrově na jezeru Titicaca.
- Úplně celý den na Machu Picchu ! + dvě noci pod ním :-)
- Nejkrásnější města Peru: Lima , Arequipa a Cuzco .
- Možnost prodloužení: cesta do hlubin amazonského deštného pralesa!
Moře, poušť, tučnáci a lachtani, hory, příroda, indiánské vesničky, druhý nejhlubší kaňon světa, kondoři a kolibříci, džungle, Machu Picchu, incké památky, nejkrásnější města Jižní Ameriky, jezero Titicaca. Největší památky bez davů turistů!

ORIENTAČNÍ PROGRAM

Den 1: Přílet do Limy . NA LETIŠTI V LIMĚ ZAČÁTEK OFICIÁLNÍHO PROGRAMU.


Den 2: Prohlídka Limy (dříve nejdůležitější město v Jižní Americe), památková zóna, katakomby, prezidentský palác, střídání stráží. San Cristobal - vyhlídka na město. Možnost návštěvy čtvti Barranco, ev. koupání v moři.


Den 3: Ica - exkurze v tradičních výrobnách pálenky pisco a vína, ochutnávky, oáza Huacachina. Večer přejezd do Nazca.


Den 4: Výlet buginou skrze poušt Atacama k pobřeží Pacifiku. Zblízka pozorování stovek lachtanů, tučňáků, při štěstí i andských kondorů! Autentické téměř neturistické místo.

Den 5: Fakultativně možnost přeletu nad světově známými obrazci na planině Nazca (asi 100 USD). Exkurze po archeologických památkách v okolí. Noční přejezd komfortním autobusem do Arequipa .


Den 6: Arequipa . Odpoledne prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Peru pod sopkou El Mistí. Fakultativně prohlídka kláštěra Santa Catalina (vstup asi 270 Kč). Návštěva trhu, ochutnávka místních dobrot a džusů.


Den 7: Odjezd na venkov. Přejezd horami do městečka Yanque (3400 m n.m.) v národním parku Colca - druhý nejhlubší kaňon světa.


Den 8: Odpočinkový a aklimatizační den. Možnost návštěvy termálních lázní. Lehký pěší výlet po okolí - předincké město, tradiční venkovská krajina, plodina quinua. Návštěva místního muzea.

Den 9: Představení místních tanců. V případě dobrých podmínek pozorování kondorů v jejich přirozeném prostředí. Návštěva okolních vesniček. Po obědu přesun přes Altiplano do města Puno na břehu jezera Titicaca v nadmořské výšce 3850 metrů.


Den 10: Prohlídka Puna a návštěva jedinečného folklórního festivalu Virgen de Candelaria.


Den 11: Vyplutí na jezero Titicaca přes plovoucí rákosové ostrovy Uros na tradiční ostrov Amantaní. Skromné ubytování v místní rodině, prohlídka ostrova a posvátných míst. Nádherné výhledy na jezero a zasněžené bolívijské hory. Stravování v místní rodině.


Den 12: Ráno odplutí na další zajímavý ostrov na jezeru Titicaca: Taquile. Plavba zpět do Puno.


Den 13: Přesun do Cuzco komfortním autobusem. Cestou návštěva památek: La Raya - nejvyšší bod cesty (4335 metrů nad mořem) - vyhlídka, Andahuaylilas - krásný kostel, Raqchi - incký chrám Wiracocha. Oběd zdarma!

Den 14: Cuzco - prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst v Jižní Americe, hlavního města Incké říše. Chrám Coricancha (chrám Slunce), hlavní náměstí Plaza de Armas, náměstíčko San Blas a okolní uličky. Trhy s tradičním indiánským zboží. Fakultativně pevnost Saksayhuamán (vstupné cca 550 Kč). Přejezd do Posvátného údolí Inků. Salineras - solné doly. Lehká pěší turistika. Ubytování v jediné zachovalé incké vesničce - Ollantaytambo


Den 15: Nádherný přejezd přes Abra Málaga (4320 m.n.m) do vesničky Santa María (1170 m n.m.) - kávové plantáže, koková políčka. Cestou obvykle zastávky na nenavštěvovaných inckých vykopávkách a na vyhlídkách. Závěrečný adrenalinový přejezd nad ohromným kaňonem do Santa Teresa. Koupání v nejhezčích termálních lázních v Peru. Pochod pralesem podél řeky Urubamba k Machu Picchu .


Den 16: Celodenní návštěva záhadného inckého města Machu Picchu objeveného v roce 1911. Večer fakultativně možnost návštěvy termálních lázní, masáže, apod. až pod Machu Picchu . Ubytování v městečku Aguas Calientes.

Den 17: Cesta vlakem úchvatnou krajinou hlubokého nepřístupného kaňonu podél řeky Urubamba. Návrat do Cuzco. Volný program v hlavním městě Incké říše. Nákupy, apod.


Den 18: KONEC OFICIÁLNÍHO PROGRAMU NA LETIŠTI V CUZCO. Přelet do Limy, příp. rovnou do Evropy - ev. odlet do Amazonie.


PRODLOUŽENÍ PROGRAMU O NÁVŠTĚVU AMAZONSKÉHO DEŠTNÉHO PRALESA.

Den 18: Odlet do Puerto Maldonado a několikahodinový přesun autem a lodí po řece Tambopata do nitra Amazonie.

Den 19, 20: Program se zkušeným místním průvodcem. Možnost pozorování opic, mnoha druhů ptáků, motýlů a v případě velkého štěstí i větších savců. Úžasná noční procházka pralesem, možnost pozorování tarantulí, hadů a dalších zvířat, která se mistnímu průvodci podaří objevit. Pozorování soliska, kam se každé ráno slétají desítky papoušků. Noční pozorování krokodýlů. Návštěva farmy a seznámení s tradiční výrobou střech z místních listů. Ubytování po dvou nebo po třech. Objekt je uprostřed pralesa na břehu řeky Tambopata, mobilní signál je omezený, elektřina z generátoru jen v určitých hodinách. Dobré stravování.


Den 21: Ráno odjezd po řece Tambopata zpět do Puerto Maldonado a přelet do Limy. KONEC OFICIÁLNÍHO PROGRAMU NA LETIŠTI V PUERTO MALDONADO


Den 22: Odlet zpět do Evropy.


nahoru

Termíny 2016

únor 2016 (start cca 29.1. v Limě)
další termíny podobné cesty KVĚTEN, ZÁŘÍ
Program je vhodný pro všechny - jsme flexibilní a věkový rozdíl ve skupinkách nám zatím nikdy nezpůsoboval žádné problémy. Několikrát s námi byly i děti!

Jak bude probíhat cesta?

Neradi naše cesty nazýváme zájezdy, protože pod tímto pojmem si řada lidí vybaví něco jiného než nabízíme my. Cestujeme v malé skupince. To přináší částečnou flebixilitu, přátelskou atmosféru a individuální přístup ke každému z Vás - před cestou i během ní. ( S námi nebo s jinou CK?).
Ve skupině nás bude max. 12 plus a 2 průvodci. Spolu nahlédneme mnohem více do života místních obyvatel. Budete se cítit spíše jako naši spolucestovatelé než jako turisté.
Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Pro koho?

Úplně pro všechny!

Zejména však pro ty, kteří:

- chtějí cestovat v přátelské atmosféře v malé skupině a být flexibilní.

- chtějí poznat místní lidi a také místa, kam tradiční CK nejezdí.

- mají hlubší zájem o poznání místní kultury

Váš věk ani fyzická kondice není důležitá. Důležitý je zájem poznat něco nového!

nahoru

Cena a náklady

39.800 Kč + letenky
Pokud porovnáváte: Kolik bude lidí ve skupině? Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? Jedou na stejně dlouho? (My počtem dní rozumíme počet dní na místě!) Jsou průvodci opravdoví znalci Jižní Ameriky?
Naše cena je zcela transparentní a je v nich zahrnuto vše, co u mnohých CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.). Čtěte dále!!!
DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Cenou se rozumí VŠE, co na našem putováním utratíte, s výjimkou například dárků, alkoholu, cigaret, apod.. Zahrnuje na rozdíl od nabídek cestovních kanceláří i veškeré vstupy!
Stravování s výjimkou občasných jednoduchých snídaní NENÍ zahrnuto v celkových nákladech.
Naše cena nezahrnuje letenky. Jednoduše proto, že na nich nechceme vydělávat.

Cena zahrnuje:

- ubytování 16 nocí,
- služby průvodce,
- veškeré přesuny a výlety uvedené výše vč. jedné vlakové jízdenky k Machu Picchu (min. 1500 Kč), plavbách po jezeru Titicaca, turistického autobusu Puno - Cuzco, atd.,
- vstupy včetně nákladné vstupenky na Machu Picchu (cca 1000 Kč), do údolí Colca (přes 500 Kč), v Cusco, v Arequipě, Posvátném údolí Inků, atd..

Cena nezahrnuje:

- letenky (viz níže)
- stravování
- fakultativní výlety a vstupy (viz program - v podstatě jen přelet nad obrazci Nazca), příp. cestu autobusem z Machu Picchu do vesničky Aguas Calientes - 12 USD

Cena letenek:

Praha-Lima-Praha orientační cena 25-30.000 Kč (lze letět z Německa nebo jiného místa v Evropě obvykle v cenách o cca 5.000 Kč levněji) Se zařizováním letenek pomůžeme.
POZOR: Naši klienti zaplatili v minulých letech za letenky z Prahy do Limy v průměru méně než 24.000 Kč!!! Zde je obrovská úspora!!!
Cuzco-Lima: Orientační cena 150 USD.

Pobyt v džungli 4dny/3noci:

390 USD + letenka (doplatek cca 100 USD oproti Cuzco - Lima), v případě min. 4 zájemců zahrnuje i pobyt a cestu česky hovořícího průvodce!


nahoru

Mapa cesty


Mapa ve větším okně.
nahoru

Reference

V roce 2014 jsme tuto trasu absolvovali se čtyřmi skupinkami, v roce 2015 také se čtyřmi. S ex-spolucestujícími Vás rádi spojíme. Následující ohlasy jsou právě z těchto cest:

(...) Na vás a vaší organizaci zájezdu máme jen ty nejlepší vzpomínky a budeme Vás doporučovat všem našim známým.
Zbyněk a Magda (36, 39 let)

(...) Poznali jsme krásná místa, přírodu, kulturu i tradice. Díky.
Zuzka (56 let)

Nejdříve s odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! Krátce v bodech proč cestovat s Honzou: 1.výborná přizpůsobivost momentálním okolnostem . 2. Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...)
L+L (25, 40 let)

S odstupem po návratu z Peru bych ti chtěl za sebe i Mirku ještě jednou poděkovat za celou akci která byla po všech stránkách hodně zajímavá, spousta dojmů, zážitků, skvělá místa. (...)
Martin a Mirka (60, 56 let)

Ahoj Honzo, díky ještě jednou bylo to super :-)
Kamil (34 let)

Ahoj Honzo, jak to zvládaš teď v Peru bez nás, doufám, že ti je po nás smutno. (...)
Pepa a jejich skupina "Bolatice" (50-60 let)

Další reference najdete na naší hlavní stránce.


nahoru

Praktické informace

Náročnost

Cestující by měl být schopen absolvovat až 13 km dlouhé pochody s lehkým batohem. Většinu pěších výletů je možné po předchozí domluvě vynechat.
Čeká nás jeden noční přesun komfortním autobusem.
Aklimatizace na pobyt ve vysokých nadmořských výškách bude probíhat postupně a nikdo by neměl mít větší problémy.

Počasí

Budeme projíždět různými klimatickými zónami:
- Na pobřeží by mělo být teplo (až ke 30°C), - v horách mohou noční teploty klesat pod 5°C, přes den by mělo být dle nadmořské výšky až 20°C, občas může pršet. - V únoru je větší riziko dešťů - v posledních 3 letech nám v únoru počasí maximálně vyšlo a téměř nepršelo. - V džungli bude velké teplo a obrovská vlhkost.

Ubytování

Většinou ve dvoulůžkových (výjimečně větších) pokojích v jednoduchých hotýlcích.
Pokud požadujete jednolůžkový pokoj bude až na několik nocí možné (za příplatek). Pokud jedete sám/sama, budete pokoj sdílet s dalším cestovatelem z naší skupiny.

Stravování

Snídaně často jednoduchá v hotelu (většinou rohlíky s marmeládou, kafe nebo čaj). Během dne a večer se můžete stravovat v místních i turistických restauracích dle vlastního výběru a našeho doporučení, příp. na trzích. Ceny za oběd v místních restauracích obvykle 50-70 Kč. Pizza apod. dvojnásobek a jen ve větších městech.

Pojištění a zodpovědnost

Všichni MUSÍ mít kvalitní zdravotní pojištění (poradíme / není drahé). Doporučujeme také připojištění proti ztrátě a krádeži zavazadel a zpoždění nebo zrušení letů. Cestujete pochopitelně na vlastní zodpovědnost. Všem rizikům se snažíme v maximální možné míře předcházet, žádné větší problémy jsme v minulosti neměli, ale je nutné uvědomit si, že se budeme pohybovat v Peru.

Očkování

Poradí lékaři. Většinou se doporučuje břišní tyfus, žloutenka A+B, do džungle nutná žlutá zimnice.

Změna programu

Upozorňujeme na možnost drobnějších úprav programu zejména z důvodu zpoždění/zrušení dopravních linek, nepříznivých klimatických podmínek a dalších okolností, které mají vliv na hladký průběh cesty.

nahoru

KONTAKT

V případě zájmu o cestu do Peru a jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím emailu honza@dojizniameriky.cz
. Důležité: napište, prosím, něco o sobě - naše spolucestující si vybíráme - a) z důvodu omezené kapacity b) proto, aby si lidé ve skupině navzájem vyhovovali.
Další informace o cestování s námi a nabídku dalších cest po Jižní Americe najdete na našich stránkách www.doJIŽNÍAMERIKY.cz.


nahoru

NOVINKY:

kupujeme letenky - aktuální cena 19.800 Kč z Prahy!!!

více zde


"S odstupem po návratu z Peru bych ti chtěl za sebe i Mirku ještě jednou poděkovat za celou akci která byla po všech stránkách hodně zajímavá, spousta dojmů, zážitků, skvělá místa."


Martin, Brno
Peru 2014


S odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! (...) Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...) Pokud naše cesty povedou do Jižní Ameriky na které se Honza specializuje tak jedině zase s ním.


L+L. (25, 40), Říčany
Peru 2014


více referencí zde