Jako průvodce pojede opravdový znalec Jižní Ameriky Martin Mykiska. Martin napsal o Jižní Americe několik knížek a jezdí tam pravidelně více než 20 let!
Termín 27.9.-14.10.2016.

JAK CESTUJEME?V malé skupince, v doprovodu znalců Jižní Ameriky, s důrazem na poznání přírody, kultury a místních obyvatel.

- přejezd největší solné poušti na světě Salar de Uyuni v terénních vozidlech
- sjezd “silnice smrti” na kolech. Alternativní scénický program pro necyklisty.
- bolívijské “stolové hory” - dosud nenavštěvovaná část Bolívie s panenskou přírodou
- kraj tajemného “jezuitského státu”, originální dobové kostely
- nezapomenutelný dvoudenní expediční přejezd terénními vozidly přes opuštěné hory
- krátká zastavení v nejkrásnějších městech Bolívie: Potosí , La Paz a Sucre .

ORIENTAČNÍ PROGRAM

Den 1-3: Přílet do Santa Cruz, přesun do městečka Saimapata na bolivijský venkov a do přírody. El Fuerte - návštěva předinckého komplexu , pěší turistika v krásné přírodě u NP Amboró

Den 3-4: Noční přesun do příjemného města Sucre a jeho krátká prohlídka. Během dopoledne přesun do Potosí, jednoho z nejvýše položených měst na světě (4000 m n.m.). Krátká prohlídka Potosí , dříve jedno z nejbohatších měst v Jižní Americe. Večerní přesun do města Uyuni


Den 5-7: Výprava terénními vozidly na největší solnou poušť světa - Salar de Uyuni ve výšce 3600 m n.m.. Krajina, která nemá na světě obdoby. Jedinečný dvoudenní expediční přejezd vozidly přes téměř opuštěné hory do vesničky Sajama.

Den 8-9: Pobyt vesničce Sajama pod stejnojmennou nejvyšší boliviskou horou. Koupání v termálních lázních ve výšce 4200 m n.m. s nádherným výhledem na okolní sopky. Lehká turistika. Přejezd do La Pazu a prohlídka hlavního města Bolívie a nejindiánštější metropole Jižní Ameriky.


Den 10-11: Cesta k jezeru Titicaca. Lehká turistika v okolí největšího jezera světa v této nadmořské výšce (8000 km2, 3812 m n.m.). Nádherné výhledy. Návštěva jednoho z nejdůležitějších center předincké kultury Tiwanaku (památka UNESCO).


Den 12-14: Sjezd světoznámé “silnice smrti” na horských kolech. Začátek vysoko v horách a konec v tropech. Odpočinek v rajské přírodě u městečka Coroico. Koupání. Lehká pěší turistika.
Pro “necyklistickou” část výpravy zajistíme alternativní scénický výjezd do Královské Kordilery v okolí La Pazu. Přesun přes La Paz do městěčka Roboré.


Den 15-17: Vyvrcholení celé cesty. Návštěva vesničky Chochis a magického skalního monumentu. Pěší turistika v nádherné přírodě. Koupání. Vodopády.
Výstup na stolové hory, odkud se otevřou neuvěřitelné výhledy na nekonečné tropické pralesy. Zájemci mohou na vrcholu přespat a loučit se s Bolívií při nezapomenutelném východu slunce.


Den 18: Odlet ze Santa Cruz zpátky do Evropy.


nahoru

Termíny 2016

začátek v Santa Cruz 27.9.- odlet ze Santa Cruz 14.10.

Jak bude probíhat cesta?

Jsme jiní než většina cestovních kanceláří. Náš styl přináší částečnou flebixilitu, přátelskou atmosféru v malé skupince a individuální přístup. ( S námi nebo s jinou CK?).
Ve skupině nás bude cestovat maximálně 9 plus + průvodce. Spolu tedy nahlédneme mnohem více do života místních obyvatel. Budete se cítit spíše jako naši spolucestovatelé než jako turisti. Z tohoto důvodu neradi používáme termín "zájezd".
Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Pro koho?

Zejména pro ty, kteří:

- chtějí cestovat v přátelské atmosféře v malé skupině.

- chtějí poznat přírodu, venkov, místní obyvatele.

- mají hlubší zájem o poznání místní kultury

Váš věk není důležitý!

Informace o fyzické náročnosti programu zde.

nahoru

Cena a náklady

41.800 Kč + letenky
Pokud porovnáváte, ptejte se: Kolik bude lidí ve skupině? (u nás max. 9) Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? (u nás ano) Jak dlouhý je jiný zájezd? (My počtem dní rozumíme počet dní na místě!) Kdo pojede jako průvodce? Kolikrát už byl v Bolívii?

DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování.

V naši ceně je zahrnuté VŠE, co na našem putováním utratíte s výjimkou například dárků, alkoholu, cigaret, apod.. Zahrnuje i veškeré vstupy!

Cena zahrnuje:

- ubytování 15/16 nocí,
- služby českého průvodce - Martina Mykisky,
- veškeré přesuny a aktivity uvedené výše vč. 1 nebo 2 nočních přesunů autobusem.,
- veškeré vstupy

Cena nezahrnuje:

- letenky (viz níže)
- stravování

Cena letenek:

Praha (ev. Mnichov, Frankfurt, apod.)-Santa Cruz zpáteční orientační cena 25-30.000 Kč. Se zařizováním letenek pomůžeme.
pro zájemce La Paz - Santa Cruz: Orientační cena 100 USD.


nahoru

Mapa cesty


Mapa ve větším okně.
nahoru

Praktické informace

Náročnost

Naši spolucestující by měli být schopni absolvovat až 15 km dlouhé pěší výlety s lehkým batohem.
Čeká nás jeden (ev. dva) noční přesuny autobusem.
Aklimatizace na pobyt ve vysokých nadmořských výškách bude probíhat postupně.
V Bolívii nefungují služby tak, jak jsme zvyklí z Evropy, navíc národním sportem je "stávkování". Je možné, že občas nepoteče teplá voda, někdy se možná rozbije autobus nebo nás zdrží stávka. To k cestování po Bolívii neodmyslitelně patří. Možná i proto není Bolívie doposud postižena komerční turistikou tolik jako okolní země.

Počasí

Budeme projíždět různými klimatickými zónami:
- V nižinách by mělo být teplo (i nad 30°C),
- v horách mohou někdy noční teploty klesat pod nulu, přes den by mělo být dle nadmořské výšky až 20°C.
- V řijnu by v horách nemělo pršet příp. jen málo, v nížinách pršet může.

Ubytování

Většinou ve dvoulůžkových (výjimečně větších) pokojích. Na venkově a mimo turistická místa očekávejte jednoduché ubytování. Ve městech a turistických centrech je ubytování příjemné, většinou v menších hotýlcích se sociálním zařízením na pokoji.

Stravování

V místních i turistických restauracích dle vlastního výběru a našeho doporučení, příp. na trzích. Na venkově a mimo turistická místa jednoduché stravování místního stylu, ve větších městech a turistických místech větší výběr.

Pojištění a zodpovědnost

Všichni MUSÍ mít kvalitní zdravotní pojištění (poradíme / není drahé). Doporučujeme také připojištění proti ztrátě a krádeži zavazadel a zpoždění nebo zrušení letů. Cestujete pochopitelně na vlastní zodpovědnost. Všem rizikům se snažíme v maximální možné míře předcházet. Bolívie a zejména její venkov je při dodržování bezpečnostních pravidel poměrně bezpečná země.

Očkování

Poradí lékaři. Většinou se doporučuje žlutá zimnice(!), břišní tyfus, žloutenka A+B.

Změna programu

Upozorňujeme na možnost mírných úprav programu zejména z důvodu zpoždění/zrušení dopravních linek, stávek, nepříznivých klimatických podmínek a dalších okolností, které by mohly mít vliv na hladký průběh cesty.

nahoru

KONTAKT

V případě zájmu o zájezd do Bolívie a jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím emailu honza@dojizniameriky.cz
Důležité: napište, prosím, něco o sobě - naše spolucestující si vybíráme - a) z důvodu omezené kapacity b) proto, aby si lidé ve skupině navzájem vyhovovali.
Další informace o cestování s námi a nabídku dalších cest po Jižní Americe najdete na našich stránkách www.doJIŽNÍAMERIKY.cz.


nahoru

NOVINKY:

Máme poslední dvě volná místa.


více zde


"S odstupem po návratu z Peru bych ti chtěl za sebe i Mirku ještě jednou poděkovat za celou akci která byla po všech stránkách hodně zajímavá, spousta dojmů, zážitků, skvělá místa."


Martin, Brno


S odstupem času ještě jednou moc děkujeme za ty krásné týdny v Peru! (...) Nemuseli jsem se o nic starat a vždy bylo vše podle našich představ. (...) Pokud naše cesty povedou do Jižní Ameriky na které se Honza specializuje tak jedině zase s ním.


L+L. (25, 40), Říčany


více referencí zdePeru - to nejlepší
Patagonie
Kolumbie
Ekvádor
Peru komfortně
Bolívie
Cesty na míru
Cesty do Amazonie
Cesty na Galapágy
Kurzy španělštiny v Jižní Americe

Kam jezdíme
10 důvodů proč s námi
S námi nebo sám?
S námi nebo s CK?
Kolik to bude stát?
Jak se přihlásit?
Je to bezpečné?
Recenze, hodnocení
Zodpovědné cestování
Nabídka spolupráce
O nás
Kontakt

Jan Brotánek
IČ - 72224568
CK Parinacota s r.o.
IČO - 03679616
koncese CK
certifikát pojištění
všeob. smluvní podmínky
webdesign: já
© Jan Brotánek 2013-2018
www Facebook YouTube
Odběr novinek
Jakékoliv přejímání obsahu pouze s písemným souhlasem!