NOVÝ TERMÍN: 21.5.-6.6.2019 (ev. 11.6. v případě prodloužení o Amazonii s naší průvodkyní). 2 volná místa. Průvodkyně: Jana Troupová.

- V malé skupince max. 8 osob snadněji poznáme opravdovou Bolívii.
- 3 denní přejezd největší solné poušti na světě Salar de Uyuni v terénních vozidlech.
- To nej z Chile: Valparaíso - nejhezčí město a úchvatné přírodní scenérie na poušti Atacama.
- 17 dní + možnost prodloužení 4 dny: cesta do neporušené části Amazonie v Bolívii!

PROGRAM (17 dní)

Den 1: Přílet do Santiago de Chile a přesun z letiště do Valparaíso. Dvě noci ubytování ve “Valpo”.

Den 2: Prohlídka Valparaísa, krásného přístavního města, jediného města v Chile na seznamu UNESCO. Bohémská atmosféra, kopce, vyhlídky. Možnost navštívit dům básníka Pabla Nerudy.


Den 3: Přesun na letiště do Santiago de Chile, přelet na sever Chile do Calama a odsud přesun do San Pedro de Atacama.


Den 4-5: San Pedro de Atacama - městečko uprostřed nejsušší pouště na světě - Atacama. Výlety za jedinečnými přírodními scenériemi do okolí: gejzíry El Tatio (nejvýše položené gejzírové pole na světě, počtem gejzírů třetí největší na světě), fascinující skalní útvary Valle de la Luna, Valle de la Muerte a dalšími. Komentované pozorování noční oblohy - díky absenci světelného znečištění vůbec jedno z nejlepších na celém světě!


Den 6-8: Přesun do Bolívie a 3 denní nezapomenutelná cesta terénním vozidlemsolnou pouští Uyuni a jižním bolívijským Altiplanem - celkem asi 700 km v Toyota Landcruiser.
1. den: Laguna Verde, obvykle krásná zelená barva a vyhlídky na fotogenické sopky mj. Licancabur (5 920 m). Laguna Colorada - jezero s červenou barvou, plameňáci. Gejzíry “Sol de maňana” a bahenní sopky. Velmi jednoduché ubytování v hloubi Altiplana.
2. den: Národní park Avaroa. Poušť Siloli a surrealistické skalní formace vč. “kamenného stromu”. Vysokohorská jezera. Poušť Chuguana s výhledy na vyhaslé sopky. Noc v jednoduchém hotýlku (většinou ze soli).
3. den: Vrchol celého výletu: Solná poušť Uyuni, největší solná poušť na světě ve výšce 3650 m. n. m. Ostrov Inca Huasí s obřími kaktusy. Těžba soli tradičním způsobem v místní vesničce. “Hřbitov vlaků”. Večerní přesun do města Potosí.
(program se může drobně měnit dle aktuálních podmínek)


Den 9-10: Krátká prohlídka Potosí, dříve jednoho z nejbohatších měst v Jižní Americe, také jednoho z nejvýše položených měst na světě (4000 m. n. m). Hora Cerro Rico, v níž je dodnes funkční kdysi největší stříbrný důl na světě.
Přesun do příjemného města Sucre, dle ústavy hlavního města Bolívie. Návštěva Casa de la Libertad, katedrály, místního tržiště.


Den 11-13: Přesun nočním autobusem do městečka Saimapata na bolivijský venkov a do přírody. El Fuerte - návštěva předinckého komplexu. Pěší turistika v krásné přírodě u NP Amboró. Přesun do Santa Cruz a přelet do La Pazu, neoficiálně hlavního města Bolívie.


Den 14: Cesta k jezeru Titicaca. Lehká turistika v okolí nejvýše položeného splavného, ale především posvátného jezera v nadmořské výšce 3812 m. n. m. Nádherné výhledy na pohoří Cordillera real a jeho zaledněné šestitisícovky. Prohlídka Copacabana. Návštěva jednoho z nejdůležitějších center předincké kultury - Tiwanaku.


Den 15-17: Pro zájemce sjezd světoznámé “silnice smrti” na horských kolech. Začátek vysoko v horách a konec v tropech. Dojezd do městečka Coroico. Pro “necyklistickou” část výpravy zajistíme cestu autem.
Na závěr rajská příroda a skvělé klima u městečka Coroico, kterému se přezdívá "vstupní brána do Amazonie". Pohodlné ubytování. Koupání. Lehká pěší turistika. Aktivní odpočinek v teple po náročném programu na bolívijském Altiplanu.
Přesun na letiště do La Pazu a odlet zpět do Evropy.


PRODLOUŽENÍ PROGRAMU O NÁVŠTĚVU AMAZONSKÉHO DEŠTNÉHO PRALESA!

Den 18: Přelet do Rurrenabaque a lodí po řece ještě hlouběji do Amazonie...

Den 19, 20: Dvě možnosti volby dle zájmu:
1. Pobyt v amazonském pralese v národním parku Madidi - program se zkušeným místním průvodcem. Obrovské staleté stromy, jedinečné rostliny a jejich medicínské účinky, možnost pozorování opic, mnoha druhů ptáků, motýlů a v případě velkého štěstí i větších savců. Noční procházka pralesem, možnost pozorování tarantulí, hadů a dalších zvířat, která se místnímu průvodci podaří objevit. Pozorování soliska, kam se každé ráno slétají desítky papoušků. Noční pozorování krokodýlů. Ubytování po dvou nebo po třech ve velmi jednoduchých chatkách.
2. Výlet do pampy - program se zkušeným místním průvodcem - pozorování opic, kapybar, papoušků, anakond, kajmanů, v případě štěstí růžových delfínů, lovení piraní, koupání.


Den 21-22: Odjezd zpět do Rurrenabaque a přelet do La Pazu. Prohlídka La Pazu. Kostel a náměstí Sv. Františka. Typické tržiště (Mercado negro) i čarodějnický trh Mercado de las Brujas, mercado artesanía (možnost nákupu suvenýrů). Museum koky. Teleférico (jízda kabinkovou lanovkou nad městem). Večer či následující den odlet do Evropy.nahoru

Jak bude probíhat cesta?

Jsme jiní než většina cestovních kanceláří. Náš styl přináší částečnou flebixilitu, přátelskou atmosféru v malé skupině a individuální přístup. ( S námi nebo s jinou CK?).
Ve skupině nás cestuje maximálně 8 plus česky hovořící průvodce. Spolu nahlédneme mnohem více do života místních obyvatel. Budete se cítit spíše jako naši spolucestovatelé než jako turisté.
Další informace o cestování s námi zde.


nahoru

Pro koho?

Úplně pro všechny!

Zejména však pro ty, kteří:

- chtějí cestovat v přátelské atmosféře v malé skupině a být flexibilní,.

- chtějí poznat místní lidi, ale také místa, o kterých se na internetu ani v průvodcích nedočtou,

- se nebudou rozčilovat, až nás v Bolívii zdrží stávka, omezí výpadek elektřiny nebo teplé vody,

- a mají hlubší zájem o poznání místní kultury.

Váš věk ani fyzická kondice není důležitá. Důležitý je zájem poznat něco nového!

Informace o fyzické náročnosti programu zde.

nahoru

Cena a náklady

45.000 Kč + letenky do Bolívie

Pokud porovnáváte cenu, zamyslete se: Kolik bude lidí ve skupině? (nás 8+1) Jsou v ceně zahrnuty veškeré vstupy? (u nás ano) Jedou na stejně dlouho? (My počtem dní rozumíme počet dní na místě!) Naše cena je zcela transparentní a je v nich zahrnuto vše, co u některých CK doplácíte na místě (vstupenky, apod.) Kdo pojede jako průvodce? Kolikrát už byl v Bolívii? Čtěte dále!!!
DŮLEŽITÉ DOPORUČENÍ: Nejezděte s námi, prosím, protože jsme levní, ale především proto, že je Vám blízký náš styl cestování. Díky!

Cena zahrnuje:

- ubytování 15 nocí (jednou přejezd nočním autobusem)
- služby českého průvodce,
- dvě vnitrostání letenky: Santiago - Calama a Sucre - La Paz,
- veškeré přesuny a aktivity uvedené v programu,
- veškeré vstupy - stravování během výletu na solné poušti Uyuni (3 dny), snídaně (často jednoduché) ve většině hotelů, - pojistění CK proti úpadku a pojištění obecné odpovědnosti pořadatele zájezdů

Cena nezahrnuje:

- letenky do Chile/Bolívie (viz níže)
- stravování
- vaše cestovní pojištění

Cena letenek:

Praha-Santiago / La Paz-Praha orientační cena 23 - 27.000 Kč. Z Vídně nebo Mnichova většinou levněji. Se zařizováním letenek pomůžeme.

Pobyt v džungli 4dny/3noci:

orientačně 300 USD + doprava tam a zpět, letecky odhadem 5.000 Kč.
Dle počtu zájemců buď s naší průvodkyní nebo se španělsky příp. anglicky hovořícím průvodcem.


nahoru

Mapa cesty


Mapa ve větším okně.
nahoru

Hodnocení od klientů:

Program bezvadný, pestrý, dobře rozvržený i adaptabilní dle situací (fiesta).
Jan + Anna C., Bolívie 2016

Mně se cesta Toyotkami líbila, kde jinde bych viděla tolik krásných míst, i když od sebe poněkud vzdálených. Solná poušť mě příliš nezaujala, připadalo mi to jako sněhová pláň, i když panující neperspektiva byla pro focení zajímavá. O to více jsem byla nadšená z krajiny kolem sopek, z vyvřelin, které vytvářely bizarní úvary, po kterých se dalo lézt, z dýmajících kráterů, zcela nás pohltilo plameňákové šílenství a ostrov kaktusů je zcela unikátní jev, fotila bych je donekonečna, i když jsou všechny kromě velikosti stejné. Laguny mají nádherné scenérie a barvy v kombinaci se sopkami. (...)
Alena K., Peru + Bolívie 2017, hodnocení bolívijské části

Program byl přímo nabitý událostmi a zážitky. Skvěle připravený do nejmenších detailů a navíc se dal přizpůsobit situacím. Viděli jsme více než bylo plánováno. Vždy je co zlepšovat, ale tady to snad ani nejde :). Děkujeme za krásnou poznávací dovolenou.
Honza + Ilona P., Peru 2018

Praktické informace

Náročnost

Naši spolucestující by měli být schopni absolvovat až 15 km dlouhé pěší výlety s lehkým batohem.
Přejezd solné poušti Uyuni je relativně náročný (700 km ve třech dnech v terénních vozidlech), ale zvládnete-li nepohodlí, tak za tu krásu okolo jednoznačně stojí.
Aklimatizace na pobyt ve vysokých nadmořských výškách bude probíhat postupně.
Zatímco v Chile si užijeme služby na evropské úrovni, tak Bolívie je jedna z nejchudších zemí Jižní Ameriky. Je možné, že občas nepoteče teplá voda, někdy se možná rozbije autobus nebo nás zdrží stávka (stávkování by se z trochou nadsázky dalo označit za bolívijský národní sport.) To vše ale k cestování po Bolívii neodmyslitelně patří. Možná i proto není Bolívie doposud postižena komerční turistikou tolik jako okolní země.

Počasí

Budeme projíždět různými klimatickými zónami:
- Na pobřeží ve Valparaísu bude relativně chladno, přes den kolem 15 stupňů.
- V horách budou noční teploty klesat pod nulu, při přejezdu Altiplana i hluboko pod nulu. Přes den by mělo být dle nadmořské výšky až 10-16°C a svítit sluníčko. Výhodou června je v horách vysoká pravděpdobnost stabilního a jasného počasí.
- Ohřejeme se v nižších částech Bolívie: Samaipata, Santa Cruz a v Coroico, denní teploty dle nadmořské výšky 20-30 stupňů - i zde oceníme období bez dešťů.

Ubytování

Ve dvoulůžkových pokojích. Příjemné ubytování, většinou v menších čistých hotýlcích se sociálním příslušenstvím na pokoji.
Při přejezdu okolo solné pouště Uyuni velmi jednoduché ubytování ve vícelůžkových pokojích.
V Bolívii nás kdykoliv může postihnout výpadek elektřiny, teplé vody, apod.
Pozor, v bolívijských hotelech se v noci netopí, není čím! Všude bude ale dostatek přikrývek.

Stravování

V místních i turistických restauracích dle vlastního výběru a našeho doporučení, příp. na trzích. V Chile dražší než v ČR, v Bolívii výrazně levnější. Na venkově a mimo turistická místa jednoduché stravování místního stylu, ve větších městech a turistických místech větší výběr.
Při expedici na solné poušti Uyuni a v okolí stravování v ceně!

Pojištění

Všichni MUSEJÍ mít uzavřeno kvalitní zdravotní pojištění (poradíme / není drahé). Mimo prvních dnů je potřeba být pojištěn na pohyb ve výškách do 5000 m n.m. Všem rizikům se snažíme v maximální možné míře předcházet. V Chile bezpečnost téměř na české úrovni, výjimkou jsou některé čtvrti Valparaísa. Bolívie a zejména její venkov je při dodržování bezpečnostních pravidel poměrně bezpečná země.

Očkování

Poradí lékaři. Většinou se doporučuje břišní tyfus, žloutenka A+B, (do Amazonie je NUTNÁ žlutá zimnice).

Změna programu

Upozorňujeme na možnost drobnějších úprav programu zejména z důvodu zpoždění/zrušení dopravních linek, nepříznivých klimatických podmínek a dalších okolností, které mají vliv na hladký průběh cesty.

nahoru

Jak se přihlásit?

1. Pečlivě se seznamte s programem a se stylem, jakým cestujeme.
2. Napište nám na info@dojizniameriky.cz.
Ideálně napište něco o sobě. Snažíme se jezdit v neanonymních skupinkách. Pokud to není logisticky příliš složité, rádi se s vámi osobně sejdeme.


... a co Vás čeká po přihlášení?

1. Nákup letenek.
Ne vždy letí všichni společně (někdo chce co nejlevněji a nevadí mu dlouhý let, někdo to mají blízko do Vídně, jiný do Německa, atd...). V tom nejideálnějším případě letíte všichni společně z Prahy a letenka stojí kolem 23.000 Kč.
S nákupem letenek vám pomáháme dle vašich individuálních požadavků. Letenky kupujete s naší pomocí sami nebo je koupíte u našeho letenkáře a nemusíte se o nic starat.

2. Současně s nákupem letenek uzavíráme "smlouvu o zájezdu" (online), probíhá platba zálohy (40 procent z ceny zájezdu) a posíláme vám emailem "potvrzení o zájezdu" a "garanční list pojišťovny" - tzn. kartičku s potvrzením pojištění naší CK proti úpadku.
Doplatek je splatný 3 týdny před odletem.

3. Před cestou většinou máme společné setkání, kde se všichni seznámíme, projdeme společně program zájezdu a všechno, co vás zajímá.

4. Budeme na vás čekat v Santiago de Chile na letišti.


nahoru

KONTAKT

V případě zájmu o cestu do Chile a Bolívie a jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím emailu info@dojizniameriky.cz.
Pokud raději komunikujete telefonicky, pošlete nám telefonní číslo a rádi vám zavoláme zpět.
Další informace o cestování s námi a nabídku dalších cest po Jižní Americe najdete na našich stránkách www.doJIŽNÍAMERIKY.cz.


nahoru

NOVINKY:

NOVINKA: Bolívie poprvé v kombinaci s Chile!


"Stále se vracím ve vzpomínkách zpět do Peru. Byl to pro mě jeden z nejlepších zážitků. To, jak jsi se nám věnoval, bylo opravdu mimořádné. (...)."

Zdenka,
Peru 2015


"Byla to fantastická dovolená. (...) nejvíc se mi libilo všechno ostatní :-) hory, města, lázně, kolo, vodopády, džungle, kuchyně, flámovani, Galapágy, španělština, moře a pláž. Nenapadá mě jediná věc, kterou bych ale naplánovala jinak, bylo to v pohodě a skvělý odpočinek. Navíc se už těším az se sem vrátím!"

Danča M.(35+)
Ekvádor, 2 týdny + Galapágyvíce recenzí zde